Aká má byť STV?

Autor: Peter Brejčák | 26.1.2011 o 17:00 | Karma článku: 8,77 | Prečítané:  866x

V nemocnici človek väčšinou nemá nič zmysluplné na práci a tak keď som dočítal noviny, pozrel som si televízny program, čo vysielajú naše celoštátne televízie. Popri hľadaní niečoho zaujímavého som si uvedomil, akú úlohu by mala hrať Slovenská televízia.

Viem, na túto tému sa toho popísalo mnoho a názor, ktorý zastávam už publikovalo dosť ľudí, ale musel som sa k tejto téme vyjadriť aj ja.

Čo ide cez deň na Markíze? Doobeda staré, poobede novšie televízne seriály (Rex, Nezvestní, Priatelia, House), prípadne repríza filmu z posledného večera.

Čo ide cez deň na Jojke? Staré, neskôr novšie seriály (CSI, Vražedné čísla), prípadne film z predošlého večera.

Po piatej je ich program stále rovnaký - začínajú sa prvé (bulvárne) noviny, nasleduje troška vlastnej tvorby. To znamená Reflex a Servítku na Markíze či Profesionálov a Súdy na Jojke.

Siedma hodina večerná je už tradične spravodajská, obe televízie sa predbiehajú, kto ukáže viac dopravných nehôd či ľudského utrpenia, najlepšie v priamom prenose. Veď to, že sa pri Čiernej nad Tisou zrazili dve osobné auta a k miestu nehody musela prísť sanitka je dôležitá informácia, s ktorou sa mi bude lepšie spať.

Večer sú to preteky, kto prinesie väčšiu sprostosť. Príklad? Farmári, tancovanie (prípadne na ľade), dvadsiata ôsma séria superstar, Šeherezáda, paneláky, záhrady, či talenty, ktoré pre istotu televíze vysielajú ešte aj v tom istom čase, aby už človek nemal ani len na výber. Na výber iba bolo, či sa budeme kukať na Mareša či Pyca. To je fakt dosť jedno.

Tak to ide stále, každý deň, dookola. Podľa tabuliek by som bol zaradený do kategórie "náročnejší" divák. Čo mám pozerať v telke ja? To je úloha pre STV - poskytnúť alternatívu k "nenáročnému" humoru. Samozrejme, kým nebudú peniaze, nemôžme očakávať nič lepšie ako Sláviu či Drišľak. To nevadí, máme čas.

Pretože, podľa mňa, to je pravá úloha STV - byť alternatívou, ktorá by na komerčnej stanici nezaujala a zameriavať sa na menšinového diváka. Neznamená to však, že program verejnoprávnej televízie má byť preplnený archívom, aby si dôchodcovia pripomenuli časy komunizmu.

Po tejto úvahe som šesť hodín pozeral Markízu. Dúfam, že sa už v živote tak veľmi nudiť nebudem...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Pán Drahoš sa do mňa zamiloval, začal debatu Zemanu

Voľby českého prezidenta vyvrcholia v piatok a v sobotu.


Už ste čítali?